Dostępność i godziny otwarcia


Pobierz jako PDF

Uwaga: Z powodu pandemii koronawirusa czytelnia Biblioteki NIH pozostaje nieczynna do odwołania. Od dnia 15 czerwca 2020 Biblioteka oferuje bezpłatne usługi reprograficzne zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą o prawie autorskim. Więcej informacji na temat tej usługi można znaleźć tutaj.


Ze zbiorów Biblioteki można korzystać wyłącznie na miejscu, w czytelni znajdującej się na parterze Pałacu Karnickich. Nie ma możliwości wypożyczenia zbiorów bibliotecznych poza Instytut. Korzystanie z Biblioteki jest bezpłatne. Czytelnicy zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Biblioteki i ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zapoznanie się z pełnym zasobem Biblioteki Niemieckiego Instytutu Historycznego umożliwiają katalog online (OPAC), biblioteka czasopism elektronicznych (EZB) oraz informacyjne bazy danych (DBIS).

Czytelnia Biblioteki wyposażona jest w stanowiska komputerowe, umożliwiające przeglądanie katalogów oraz korzystanie z lokalnie udostępnionych zasobów elektronicznych. W czytelni znajduje się 20 miejsc pracy, w tym również kilka przystosowanych do pracy na własnych laptopach. Kserokopiarka, skaner i drukarka dostępne są odpłatnie.


Godziny otwarcia

poniedziałek, wtorek, czwartek:godz. 10-17                                            
środa:      godz. 10-18
piątek:     godz. 10-14   

Dni świąteczne 2021


Kontakt

Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie
Biblioteka
Pałac Karnickich
Aleje Ujazdowskie 39
PL 00-540 Warszawa
Tel.: ++48-22-5258307
e-mail: bibliothek(at)dhi.waw.pl

04
lis
Imprezy Wystawa
Wystawa: Splendor władzy: Wettynowie na tronie Rzeczpospolitej
Czytaj więcej