Beyond the Progressive Story: Reframing Resistance to European Integration International

Konferencja

śro. 29.03.2023 | 14:00 -
pią. 31.03.2023 | 14:00
dr Beata Jurkowicz
dr Olga Gontarska
Hamburg

Beyond the Progressive Story: Reframing Resistance to European Integration International

Konferencja w Instytucie Badań Społecznych w Hamburgu

29-31 marca 2023 r.


Od dwóch dekad Unia Europejska zmierza się z coraz to nowymi wyzwaniami, a co za tym idzie, w wątpliwość poddawane są przekonania dotyczące kierunku jej dalszego rozwoju. Integracja europejska była przez badaczy predstawiana do niedawna jako linearny i stale postępujący proces. Obecnie jednak pojawiają się głosy, że taka perspektywa uniemożliwia wyczerpujący opis rozwoju Unii.

Od 29 do 31 marca 2023 roku w Hamburskim Instytucie Badań Społecznych trwa konferencja, która zorganizowana została przez uczestników projektu badawczego "(De)Constructing Europe". Jest on finansowany przez niemieckie Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych (BMBF), a realizowany przez Fundację Maxa Webera i Instytut Badań Społecznych w Hamburg. Celem konferencji jest rozważenie wyzwań związanych z badaniami nad integracją europejską i ruchami kwestionującymi jej kierunek (współcześnie i w perspektywie historycznej).

Organizatorzy: Antonio Carbone (NIH Rome), Olga Gontarska (NIH Warszawa), Alexander Hobe (Instytut Badań Społecznych w Hamburgu), Beata Jurkowicz (NIH Warszawa), William King (NIH Londyn), David Lawton (NIH Londyn), Andrea Carlo Martinez (NIH Rzym), Philipp Müller (Instytut Badań Społecznych w Hamburgu), Katharina Troll (Instytut Badań Społecznych w Hamburgu)

Zaangażowane instytucje: Instytucie Badań Społecznych w Hamburgu,  Niemieckie Instytuty w Londynie, Rzymie i w Warszawie.

 

 

26
cze
Kolokwium
Ekaterina Oleshkevich (Bar-Ilan University, Israel): Baby farming in the Polish lands: moral economy and changing maternal perceptions
Czytaj dalej