Przejdź do głównej zawartości Przejdź do mapy strony Przejdź do kontaktu Przejdź do stopki
Konferencja

Warsztaty “Holy Roman Empire and Divided Poland around 1200: Principles of Political Culture in Comparison”

Data i miejsce wydarzenia

pon. 08.06.2026 | 15:30

Warszawa

8 czerwca 2026 r w godzinach 15.30 – 19.00 w gmachu Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego (sala 125) w ramach Seminarium im. Prof. Henryka Samsonowicza odbędą się warsztaty mediewistyczne pt: „Holy Roman Empire and Divided Poland around 1200: Principles of Political Culture in Comparison”.

Gościem specjalnym workshopu będzie prof. Knut Görich, wybitny mediewista związany z Ludwig – Maximilian Universität w Monachium, specjalizujący się w dziejach kultury politycznej i ideologii władzy w Rzeszy Niemieckiej w pełnym średniowieczu, autor licznych monografii, w tym biografii cesarza Fryderyka I Barbarossy.

Udział w warsztatach w roli referentów i dyskutantów wezmą także dr Michał Machalski z CEU w Wiedniu, prof. Zbigniew Dalewski z Instytutu Historii PAN, a także prof. Grzegorz Pac, prof. Sławomir Gawlas, prof. Paweł Żmudzki oraz prof. Marcin Rafał Pauk z Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego