Na nowy rok

Życzymy Państwu wszystkim zdrowego i szczęśliwego nowego roku 2021, mając nadzieję na wiele osobistych spotkań. Rok zaczyna się w sytuacji krytycznej i częściowo trudno poddającej się ocenie. Już w 2020 roku pandemia miała wyraźnie negatywny wpływ na wiele rodzajów działalności naukowej. Chyba najbardziej ucierpiała sfera podróży badawczych, konferencji i innych imprez publicznych. Niemniej z optymizmem oczekujemy nadchodzących miesięcy. Dzięki szczególnie intensywnej pracy nad tekstami naukowymi oraz przygotowywaniu tomów pokonferencyjnych, przekładów i redakcji nasz program publikacji na rok 2021 wyraźnie się powiększył. Cieszymy się zatem na liczne nowe publikacje po niemiecku, polsku i angielsku — w naszych seriach wydawniczych oraz w formie pojedynczych publikacji. Przegląd planowanych publikacji i nowości wydawniczych NIH w Warszawie znajdą Państwo tu.

Informacje o naszych imprezach mogą Państwo jak dotąd czerpać z naszego Kalendarza, który na bieżąco aktualizujemy. Wiele imprez będzie się odbywać online na platformie Zoom, a inne w formie hybrydowej. Pierwszą tegoroczną imprezą online będzie wykład prof. dra Franka Böscha z Poczdamu o przełomowym roku 1979 i podróży papieża do Polski, który odbędzie się 26 stycznia jako kontynuacja naszych Wykładów wtorkowych. Linki dostępu do wszystkich imprez publicznych znajdą Państwo w Kalendarzu tuż przed każdą z nich. 

Ponadto nadal będzie działał nasz serwis biblioteczny. W 2021 roku wciąż będzie możliwe otrzymywanie drogą cyfrową tekstów z zasobów Biblioteki. Chcemy jeszcze zwrócić uwagę na nasz cykl rozmów online na temat historii wizualnej, który rozpoczęliśmy z okazji opublikowania Historii wizualnej. Obrazy w dyskusjach niemeickich historyków (2020). W krótkich nagraniach wideo rozmawiamy o historii wizualnej z autorami książki oraz innymi polskimi i europejskimi badaczami. 

Z najlepszymi życzeniami udanego nowego roku
Zespół NIH w Warszawie

25
sty
Wykład
Prof. Dr. Susanne Schattenberg: Leonid Brezhnev as Statesman and Performer
Czytaj więcej