Witryna to platforma publikacji projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii Polski i jej sąsiadów w XX wieku.
Portal Polonii zagranicznych na całym świecie oferuje wiadomości o aktualnych wydarzeniach i inicjatywach, prowadzi również bazę danych organizacji polonijnych.
Portal jest tablicą ogłoszeń dla badaczy, jak i wszystkich zainteresowanych językiem, literaturą i kulturą grecką i łacińską od starożytności aż po epokę nowożytną. Zawiera informacje dt. nowości wydawniczych, konferencji i sesji naukowych, call for papers, otwartych seminariów i wykładów.
Portal oferuje źródła w formie tekstu, obrazu i filmu do najważniejszych wydarzeń historii Polski w 20. wieku.
Zadaniem portalu jest zainteresowanie jak najszerszych kręgów społecznych problematyką Europy Środkowo-Wschodniej. Powstała w ramach Instytutu Europy Środkowej-Wschodniej w Lublinie skupi się na historii, kulturze, obyczajach krajów regionu.
Projekt zrealizowany przez IPN, Stowarzyszenie Pokolenie i Oficynę Wydawniczą Volumen zawiera ponad 3900 biogramów, ponad 1400 haseł przedmiotowych i około 90 tysięcy stron prasy podziemnej.
Portal największego w Polsce magazynu Historycznego „Mówią Wieki” zawiera informacje o aktualnych wydarzeniach i z bieżącego numeru.
Portal największego w Polsce magazynu Historycznego „Mówią Wieki” zawiera informacje o aktualnych wydarzeniach i z bieżącego numeru.Portal gromadzi informacji dot. najważniejszych wydarzeń historii Polski w XX. wieku. Oferuje katalog wydarzeń i katalog postaci historycznych.
Pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie. Celem projektu jest promocja koncepcji digital history – zainteresowanie historyków internetem jako narzędziem wspomagającym badania i edukację historyczną.
Portal jest miejscem dyskusji i wymiana informacji na różne tematy historyczne.
Portal dostarcza szerokiego spektrum wiadomości z zakresu historii i jestem miejscem otwartej dyskusji o historii i edukacji.
Portal tworzony przez Centrum Edukacyjne Kultury Żydowskiej w Warszawie oferuje informacje na temat wydarzeń kulturalnych, medialnych i politycznych związanych z społecznością Żydowską.
Portal założony przez inicjatywę społeczną oferuje informacje i zdjęcia dot. cmentarzy Żydowskich w całej Polsce.
Platforma wymiany wiadomości i publikacji między przedstawicielami różnych dyscyplin i środowisk mediewistycznych w Polsce zawiera przede wszystkim informacje dt. wydarzeń naukowych.
Platforma wymiany wiadomości i publikacji między przedstawicielami różnych dyscyplin i środowisk mediewistycznych w Polsce zawiera przede wszystkim informacje dt. wydarzeń naukowych. Portal oferuje informacje dot. studiów i badań historycznych, bibliotek, archiwów, wydarzeń naukowych oraz wydawnictw w Polsce.
Działający od 2006 r. portal zawiera informacje dotyczące rozwoju społeczności w poszczególnych miejscowościach, Holokaustu oraz zabytków żydowskiego dziedzictwa materialnego. Na portalu umieszczane są noty informacyjne i materiał wizualny dotyczące docelowo około 1200 miejscowości, w których przed wojną mieszkali Żydzi (liczba ta jest tożsama z liczbą przedwojennych cmentarzy żydowskich położonych w granicach obecnego terytorium Polski). Notom towarzyszy jak filmy i fotografie. Portal zawiera następujące informacje o każdej miejscowości: historia społeczności żydowskiej, informacje o Holokauście, współczesne fotografie zachowanych obiektów, fotografie archiwalne, aktualne działania podejmowane na rzecz upamiętnienia lub ochrony dziedzictwa.
Serwis przeznaczony jest do gromadzeniu informacji popularnonaukowych. To nieustannie aktualizowany dziennik internetowy oraz baza danych dotyczących polskiej nauki.
Wirtualny Sztetl to portal żydowskiej historii lokalnej. Choć już w momencie uruchomienia portal zawiera dużo informacji, jego przyszłością jest współpraca internautów w ramach rozwiązań Web 2.0. Powstaje medium, które spełni rolę pomostu między historią polsko-żydowskich miast i współczesnym, wielokulturowym światem.
lis
