Przegląd filmowy: Miłość w Niemczech (1983), RFN-PL, reż. Andrzej Wajda

Pokaz filmu

pon. 16.10.2023 | 20:00
Warszawa

Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie obchodzi w tym roku jubileusz trzydziestolecia istnienia. Swoją działalność Instytut zapoczątkował na XVII piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Od 2002 r. siedzibą Instytutu jest objęty ochroną zabytków miejski pałac w Alejach Ujazdowskich 39 w Warszawie. XIX-wieczny budynek powstał według projektu architekta Józefa Hussa dla rodziny senatora Jana Karnickiego, i dlatego nazwany jest Pałacem Karnickich.

W związku z jubileuszem chcielibyśmy nawiązać do początków działalności Instytutu i ponownie zagościć w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W związku z tym zapraszamy na przegląd polsko-niemieckich koprodukcji filmowych do Kinoteki, gdzie poprzez historie miłosne pokażemy relacje między narodami.

Organizator: Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie

Kinoteka, sala nr 3

 

„Polska-Niemcy: Love Story”

16.10.2023, godzina 20:00

Miłość w Niemczech (1983), RFN-PL, reż. A. Wajda, wprowadzenie: Kamila Żyto

Akcja filmu toczy się w czasie II wojny światowej. Pauline jest młodą kobietą, której mąż przebywa obecnie na froncie. Samotna kobieta nawiązuje romans z młodym Polakiem, który został przywieziony na roboty przymusowe. Nie spodoba to się jednak mieszkańcom miasteczka, którzy są oburzeni zachowaniem Pauline.

Plakat

Ulotka

22
kwi
Konferencja
Warsztaty „Infrastructures of Memory. Actants of Globalisation and their Impact on German and Polish Memory Culture”
Czytaj więcej