SPP 2357 Jewish Cultural Heritage GRAND FORUM 2024

Konferencja

nie. 02.06.2024 | 10:00 -
czw. 06.06.2024 | 16:00
prof. dr hab. Ruth Leiserowitz
dr Christhardt Henschel
Warszawa

Grande Forum 

Żydowskie dziedzictwo kulturowe Program priorytetowy DFG 2357

Program priorytetowy, finansowany przez Niemiecką Fundację Badawczą (DFG), skierowany jest do naukowców z różnych dyscyplin, którzy badają żydowskie dziedzictwo kulturowe w Europie. Pracownicy i liderzy łącznie 11 projektów, którzy prowadzą badania nad kwestiami żydowskiego dziedzictwa kulturowego i mają siedziby w krajach od USA po Niemcy, Izrael i Polskę, odbywają jedno duże spotkanie w roku, w którym bierze udział około 50 członków.

Coroczne spotkanie w czerwcu 2024 r. odbędzie się w Muzeum POLIN, Żydowskim Instytucie Historycznym i Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie.

Jednym z celów jest przybliżenie badaczom projektu, w tym dużej liczbie doktorantów, historii, kultury i dziedzictwa polskich Żydów. Chcemy również zapoznać członków programu priorytetowego z miejscowościami żydowskiej Warszawy i umożliwić im kontakt z polskimi naukowcami. Ponadto, badania Programu Priorytetowego powinny być również znane w Polsce.

Program

Abstrakty

26
cze
Kolokwium
Ekaterina Oleshkevich (Bar-Ilan University, Israel): Baby farming in the Polish lands: moral economy and changing maternal perceptions
Czytaj dalej