Elektroniczny dostęp do czasopism

Czytelnicy biblioteki Niemieckiego Instytutu Historycznego uzyskali możliwość korzystania z bazy elektronicznych czasopism naukowych (EZB)

Baza elektronicznych czasopism naukowych,  projekt realizowany przez uniwersytet w Regensburgu, jest spisem wszystkich dostępnych w sieci pełnotekstowych czasopism elektronicznych. Usługa ta, od niedawna oferowana przez Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie obejmuje 559 bibliotek partnerskich i jest stale rozszerzana. Dla każdej z instytucji biorących udział w projekcie tworzona jest „szyta na miarę” oferta pełnotekstowych czasopism elektronicznych dostosowana do lokalnych potrzeb.
Przyjazny dla użytkownika system „sygnalizacji świetlnej” znajdujący się na stronie internetowej NIH ułatwia korzystanie z bazy. Informuje on czytelnika, które pełne teksty są dostępne w bibliotece Instytutu tzn. Instytut posiada licencję na ich użytkowanie. Dostęp do tekstów licencjonowanych jest możliwy tylko poprzez komputery znajdujące się w czytelni Niemieckiego Instytutu Historycznego. Teksty udostępnione NIH pochodzą m.in z następujących ko-lekcji licencjonowanych: Central and Eastern European Online Library (CEEOL), DigiZeitschriften, EBSCO (Academic Search Premier), JSTOR, Oxford Journals Digital Archive, Periodicals Archive Online (PAO 1802-2000).

Więcej informacji na temat funkcjonowania systemu w NIHW znajdą Państwo na:  http://rzblx1.uni-regensburg.de/ezeit/index.phtml?bibid=DHIW

22
kwi
Konferencja
Warsztaty „Infrastructures of Memory. Actants of Globalisation and their Impact on German and Polish Memory Culture”
Czytaj więcej