Nowe zasoby elektroniczne: System informacyjny baz danych (DBIS) i ciando eBooki

Biblioteka Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie oferuje swoim czytelni-kom od zaraz dwie nowe usługi cyfrowe: System informacyjny baz danych (DBIS) oraz portal książek elektronicznych CIANDO.

System informacyjny baz danych (DBIS) to skoordynowana platforma niemieckich bibliotek naukowych umożliwiająca korzystanie z naukowych baz danych. DBIS umożliwia bezpłatny dostęp do licencjonowanych przez Bibliotekę NIH baz danych, w tym wspieranych finansowo przez Niemieckie Towarzystwo Badawcze (DFG) tzw. „licencji narodowych”. Ponadto ułatwia orientację w bazach danych na CD-ROM-ach dostępnych z lokalnego serwera zasobów elektronicznych. W tym przypadku są to tylko opisy bibliograficzne, a nie bezpośredni dostęp. System DBIS rejestruje również i umożliwia korzystanie z wolnodostępnych i bezpłatnych baz danych w Internecie.
Bezpośredni adres URL:
http://rzblx10.uni-regensburg.de/dbinfo/fachliste.php?bib_id=dhiw

Portal eBook CIANDO jest wspólną platformą Fundacji „Niemieckie Instytuty Humanistyczne za Granicą” (DGIA) umożliwiającą bezpośredni dostęp do książek elektronicznych.
Z e-Booków można korzystać bezpośrednio online lub poprzez pobranie plików PDF.
Aktualnie oferujemy prawie 300 tytułów w formie elektronicznej. Dostęp do nich ułatwiają funkcje szybkiego lub zaawansowanego wyszukiwania, jak również podział dziedzinowy.
Bezpośredni adres URL:
http://dgia.ciando.com
Nowe usługi cyfrowe można również znaleźć na stronie internetowej Niemieckiego Instytutu Historycznego w rubryce "Biblioteka wirualna". Korzystanie z tych usług jest możliwe wyłącznie z komputerów w czytelni Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie.

01
lut
Wystawa Dyskusja panelowa
Ausstellung: Bericht aus der belagerten Stadt Tschernihiw
Czytaj więcej