Trzydziestolecie Instytutu

21 czerwca w Pałacu Karnickich w Warszawie będzie obchodzony jubileusz trzydziestolecia Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie – jednego z jedenastu instytutów humanistycznych, działających pod egidą Fundacji im. Maxa Webera z siedzibą w Bonn. Po południu, podczas uroczystej imprezy naukowej, badacze z Instytutu będą dyskutować z polskimi i międzynarodowymi gośćmi, naświetlając nowe i innowacyjne zagadnienia. Wieczorny wykład „Ekonomie emocjonalne w stosunkach polsko-niemieckich” wygłosi prezes Fundacji im. Maxa Webera, prof. dr hab. Ute Frevert.

W ten sposób Instytut, kierowany od 2014 roku przez prof. dr. hab. Miloša Řezníka, przedstawi projekty badawcze, do których należą również konferencje i wykłady, a także liczne publikacje ukazujące się w czterech instytutowych seriach wydawniczych. Wśród gości znajdą się oprócz kolegów i koleżanek z partnerskich instytucji naukowych, byłych pracowników oraz koleżanek i kolegów z filii NIH w Pradze i Wilnie oczywiście również stypendystki z programu dla naukowców zmuszonych do ucieczki z Ukrainy, który także jest ulokowany w NIH. 

Inne imprezy z okazji jubileuszowego roku, takie jak cykl filmów i premiera książki, odbędą się w drugiej połowie 2023 roku.

 

23
maj
Dyskusja panelowa Prezentacja książki
NIH w Warszawie na Targach Książki w Warszawie (stoisko C5)
Czytaj dalej